Jaki typ pontonu jest najlepszy do wędkowania?

Jaki typ pontonu wędkarskiego kupić? Omówimy, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego typu sprzętu. Wyjaśnimy też, dlaczego niektóre modele z naszego wyboru sprawdzą się w takich sytuacjach, a które nie.

Dowiedz się, jaki typ pontonu jest najlepszy do wędkowania.

Jaki typ pontonu wędkarskiego powinienem kupić? Wszystko zależy od wody i warunków, w jakich łowisz. Do spokojnych stawów wystarczy ponton rybacki o długości 2,4-3 metrów. Do łowienia w wodach przybrzeżnych idealna długość pontonu to 3 metry. Na trudniejszych wodach należy zdecydować się na pontony o większej stabilności i bezpieczeństwie z perspektywy ich użytkowników.

Przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki ponton do wędkowania chcemy kupić, drugim ważnym czynnikiem jest liczba osób biorących udział w wędkowaniu. Zielony ponton wędkarski Solar Marine o długości 230 cm będzie wystarczający, jeśli płyniesz solo. Ponton mierzący 260 cm będzie idealny dla pary lub dwóch Twoich znajomych. Ponton, który pomieści nawet cztery dorosłe osoby. Polecamy model o długości 3,3 metra. Te liczby mogą się różnić w zależności od modelu pontonu.

Dodatkowe akcesoria do pontonu to kolejna opcja. Ponton wyposażony w ławki do siedzenia jest wart inwestycji. Dodatkową ławkę do pontonu można dokupić osobno. Gadżet ten będzie bardzo przydatny podczas wędkowania, które często może trwać wiele godzin. Do wędkowania najlepsza jest dmuchana podłoga. Dlaczego. Chodzenie po twardej powierzchni jest zbyt głośne. Dmuchane jest cichsze niż twarda podłoga. Można też poruszać się po nim nie powodując uszkodzeń i podpływać do ławic ryb na odległość. Warto też przyjrzeć się modelowi, który można doposażyć w silnik zaburtowy, zwłaszcza jeśli wybieramy się na odległe lub duże wody. Kolory kamuflujące to popularna opcja dla ryb. Wtapiają się one w listowie i inne rodzaje wody.

Jaki ponton wędkarski jest najlepszy?

Dobry ponton wędkarski to będzie taki, który jest stabilny, stabilny, cichy i ledwo widoczny na wodzie. Jest też wykonany z grubego, wytrzymałego materiału. Oferujemy propozycje wykonane z wysokomolekularnego PVC z wewnętrzną warstwą wzmocnioną solidnym laminowanym poliestrem. Uchwyt do mocowania wędki oraz uchwyt na wiosło to również ważne elementy, które są niezbędne podczas wędkowania. Dobry ponton wędkarski powinien być łatwy w transporcie i składaniu. Taki ponton można dużo przewozić, dlatego ważne jest, aby wybrać model, który łatwo się składa i mieści się w małym bagażniku samochodowym.

Jak łowić ryby z pontonu: Jak robić to bezpiecznie i dobrze?

Podczas łowienia z pontonu należy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i kierować się zdrowym rozsądkiem. Każdy wędkarz powinien mieć na pokładzie kamizelkę. Nie zaleca się spożywania alkoholu przed i w trakcie wyprawy. Niebezpieczne jest również pływanie po zmroku. Wędkowanie z pontonu należy rozpocząć w spokojnej okolicy z dala od brzegu, dużych zbiorników wodnych i stanowisk wędkarskich. Dla osób bardziej doświadczonych w łowieniu z pontonu najlepiej nie zabierać niczego, co mogłoby zakłócić zdolność utrzymywania się na wodzie lub odstraszyć ryby (gumowe buty i skrzypiąca podłoga).

Wybierz z naszej oferty pontonów wędkarskich

Wybierz z naszej oferty pontony do wędkowania. Wszystkie opcje z naszej aktualnej oferty sprawdzą się w tym celu, pod warunkiem, że wody są spokojne. Pontony klasy B mogą być używane do żeglugi dalekomorskiej i oceanicznej. Co oznaczają te klasy? Klasy te określają specyficzne właściwości sprzętu pływającego, dzięki którym można bezpiecznie poruszać się po wodach. Przykładowo, pojazdy klasy B mogą pływać po otwartym morzu przy wietrze do 8 stopni w skali Beauforta, falach do 4 m, a klasy A falach większych niż 4 m. Do uzyskania klasy morskiej C można stosować pontony o minimalnej długości 3 metrów.

Ilość osób wykorzystujących ponton do wędkowania będzie determinowała wybrany model. Ponton dostępny jest w kolorze zielonym kamuflażu i trzech rozmiarach. Posiada wszystkie cechy, których potrzebują amatorzy wędkarstwa: jest stabilny, wytrzymały, wyposażony w ławki, a także uchwyt do mocowania wędki.

ponton

Autor

Redakcja "Zew Oceanu"

- zewoceanu.pl