W co się ubrać na spływ kajakowy

Kajakarstwo może być zabawnym i ekscytującym sportem wodnym. Chociaż przypomina kajakarstwo, jest zupełnie inny. Kajakarstwo jest kochane przez wielu ludzi z wielu powodów. To dlatego kajakarstwo nadal cieszy się popularnością. Ale, wiele osób zadaje pytanie: Co nosić podczas spływu kajakowego?

Kajakarstwo to sport wodny na świeżym powietrzu, który wymaga specyficznego sprzętu i odzieży. Kajakarze powinni ubierać się odpowiednio do ekstremalnej pogody.

Istnieje wiele opcji dostępnych dla nowych kajakarzy, jeśli chodzi o odzież i sprzęt. Różne elementy odgrywają rolę w tym, co nosić do kajakarstwa. Pogoda, temperatura wody i inne warunki mogą wpływać na wybór tego, co kajakarze powinni nosić do sportu. Wybierając odzież/obuwie do kajaka, należy pamiętać o pewnych zasadach.

Ubierz się odpowiednio do rodzaju kajakarstwa

Istnieje wiele rodzajów spływów kajakowych. Rodzaj kajakarstwa, który wybierzesz, będzie zależał od klimatu i temperatury. Jest to często przed podjęciem decyzji, w co się ubrać.

Spływy kajakowe lub whitewater kayaking oferują więcej przygód. Te opcje kajakowe stawiają Cię przed częstymi podmuchami wody, co zwiększa przyjemność z uprawiania tego sportu. W zależności od tego, co wybierzesz do tego sportu, musisz mieć na sobie suchy/półpłynny lub mokry kombinezon. Musisz również posiadać kamizelkę ratunkową, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Whitewater Kayaking

Whitewater kayaking często odbywa się na czystych wodach. Te zbiorniki wodne są często niestabilne. Są znacznie zimniejsze niż jeziora i morza. Twój kajak może się wywrócić lub możesz wpaść do wody. Kajakarze powinni mieć na sobie kamizelkę ratunkową i suchy kombinezon.

Mokry kombinezon jest zalecany, jeśli robisz to w ciepłe dni. Powinieneś również upewnić się, że Twój kombinezon jest wystarczająco gruby, aby zapewnić ochronę termiczną, jeśli nosisz suchy kombinezon. Warstwy oddychające są niezbędne ze względu na fizyczną naturę tego sportu. Zapewniają one stabilność cieplną.

Kajakarstwo

Kajakarstwo to świetna zabawa, ale są większe szanse, że się wywrócisz. Jest to również sport wymagający fizycznie. Będziesz potrzebował do tego mokrego kombinezonu. Będziesz potrzebował mokrego kombinezonu z lepiej oddychających i elastycznych materiałów. Dla ciepła i bezpieczeństwa dobrym rozwiązaniem jest kajakowa kamizelka ratunkowa.

Możesz również rozważyć użycie suchego/półsuchego kombinezonu w zależności od temperatury i czasu trwania sesji kajakowej.

Wędkarstwo kajakowe

Wędkarstwo kajakowe to zupełnie inny sport niż kajakarstwo whitewater i surfing. Ten sport nie wymaga ekstremalnej aktywności fizycznej. Można go uprawiać spokojnie na spokojnych zbiornikach wodnych. Ten rodzaj kajakarstwa jest również cichszy.

Co należy nosić podczas pływania kajakiem? Aby nie zmarznąć, należy nosić wiele warstw. Dobry kapelusz i krem z filtrem są również niezbędne.

Ten rodzaj kajakarstwa wystawia zawodników na działanie temperatur powietrza. Aby być przygotowanym na wszelkie warunki pogodowe, gracze będą musieli nosić warstwy.

Kajakarstwo rekreacyjne

Kajakarstwo rekreacyjne jest bardzo popularne i daje dużo radości początkującym. W kajakarstwie rekreacyjnym ważne są wygodne i miękkie ubrania. Są one wygodne i pozwalają na ruch podczas uprawiania tego sportu. Kajakarze mogą również decydować o tym, jaką odzież nosić podczas spływu kajakowego.

Przed spływem kajakowym dobrze jest sprawdzić temperaturę wody. Powinni być również przygotowani na wpadnięcie do niej. Zaleca się, aby początkujący kajakarze nosili kamizelki ratunkowe.

Ważne wskazówki dotyczące spływów kajakowych: Co nosić?

  • Układanie warstw to dobry pomysł przy wyborze ubrań na spływy kajakowe. Jeśli zrobi się zbyt gorąco, możesz zdjąć warstwy i przechować je. Może to być przydatne, gdy pogoda staje się zimna. Inną ważną wskazówką dla wygodnego kajakowania jest ubieranie się w ubrania, które chronią ciało przed zmianami temperatury wody, a nie temperatury powietrza.
  • Ważne jest, aby mieć ochronę przed słońcem, nawet gdy wydaje się, że jest pochmurno. Kajakarze powinni nosić odzież z oceną UPF. Kremy przeciwsłoneczne, które blokują promieniowanie UV są wysoce zalecane.
  • Kajakarze powinni również nosić odzież wodoodporną, która nie wchłania wody. Twoje ubranie powinno być szybkoschnące, takie jak nylon i poliester, podczas spływu kajakowego. Wodoodporna odzież jest najlepsza dla kajakarzy, którzy nie chcą zmoknąć lub zmarznąć.
  • Kajakarze powinni nosić wygodną odzież. Pozwala to na łatwe poruszanie się i komfort podczas długich sesji kajakowych. Najlepsze ubrania na kajaki są wykonane z trwałych i wytrzymałych tkanin. Chronią one kajakarza przed żywiołami. Chronią tkaninę, zachowując jej integralność. Unikaj odzieży z metalowymi częściami lub zamkami błyskawicznymi, ponieważ mogą one rdzewieć pod wpływem słonej wody.
  • Osobiste urządzenie do pływania (PFD), jest obowiązkowym wyposażeniem kajakarza. Powinno być noszone stale. PFD powinno być w stanie pomieścić wszystkie ubrania, które mogłeś nosić w ciągu dnia. Kiedy kajakarze są w stanie wejść na kajaki, powinni mieć na sobie PFD. Można je zdjąć dopiero wtedy, gdy kajakarz znajdzie się z powrotem na suchym lądzie.

Zestawienie ubrań, które można nosić podczas spływu kajakowego

Suchy kombinezon

Suchy skafander kajakowy to elegancki kombinezon, który utrzymuje kajakarza w suchości w każdych warunkach pogodowych.

Kurtki

Kurtki są świetne dla kajakarzy, ponieważ utrzymują Cię w suchości przed strugami wody i wiatrem. Kurtki są świetne do uprawiania sportów outdoorowych, takich jak kajakarstwo. Są ciepłe, elastyczne i bardzo odporne na wodę.

Mokre kombinezony

Ponieważ zapobiegają one ochładzaniu się przez parowanie, mokre kombinezony dobrze sprawdzają się jako środki zatrzymujące ciepło w kajakarstwie. Nie tylko dobrze zatrzymują ciepło, ale również chronią kajakarzy przed zimną wodą. Są one wykonane z materiału neoprenowego i pomagają izolować kajakarzy w wodzie.

Topy

Kajakarze mogą używać wielu okryć wierzchnich podczas spływów kajakowych. Rash guards są świetnym wyborem jako warstwa podstawowa. Są szybkoschnące i rozciągliwe. Dla kajakarzy zalecane są ochraniacze wykonane z nylonu lub poliestru z domieszką spandexu Lycra. Ze względu na specjalne warstwy tkaniny, nadają się do wszystkich sportów wodnych.

Spodnie

Kajakarze mogą znaleźć dla siebie odpowiednie spodnie kajakowe na podstawie swoich preferencji. Można wybierać spośród spodni nieoddychających, oddychających, półsuchych lub suchych. Na deszczowe lub słabe warunki pogodowe zalecane są spodnie wodoodporne.

Koszule

Kajakarze mogą zdecydować się na noszenie rash guardów lub prostych koszulek. Te górne tkaniny mają wskaźnik UPF i zapewniają ochronę przeciwsłoneczną. Te górne tkaniny mają również innowacyjną technologię chłodzenia i właściwości szybkoschnące.

Autor

Redakcja "Zew Oceanu"

- zewoceanu.pl