Który ponton jest lepszy: używany czy nowy?

Stojąc przed decyzją jaki sprzęt sportowy kupić, wiele osób bierze pod uwagę zarówno produkty nowe jak i używane. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, więc postanowiliśmy połączyć je wszystkie w jednym artykule na blogu. Omówimy, który ponton jest lepszy: używany czy nowy.

Pontony używane - ich zalety i wady

Używane pontony mają swoje zalety, tak jak każdy inny sprzęt sportowy. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze takiej opcji jest cena. Większość pontonów na sprzedaż na portalach aukcyjnych i lokalnych serwisach ogłoszeniowych, takich jak Gumtree czy OLX, sprzedawana jest po znacznie niższej cenie niż ich oryginalna, sklepowa cena katalogowa. Wynika to z faktu, że używany sprzęt szybko traci na wartości, zwłaszcza jeśli widać na nim ślady zużycia, zarysowania lub odbarwienia.

Ich obecni właściciele mogą również chcieć jak najszybciej pozbyć się przedmiotów. Stąd właśnie tak niska kwota. Nierzadko zdarza się, że sprzęt i akcesoria są po jakimś czasie wyrzucane. Czasem nawet pozostają w szczelnie zamkniętych, nieotwartych opakowaniach. Lepiej je sprzedać, choćby za niewielką kwotę, by odzyskać choć część zainwestowanych środków, niż pozwolić im zbierać kurz na strychu, w garażu czy piwnicy.

Choć niska cena może wydawać się atrakcyjna, może wynikać z wad widocznych gołym okiem lub ukrytych przed potencjalnymi nabywcami. Jeśli szukasz czegoś do kupienia, warto - jeśli to możliwe - postawić na odbiór osobisty. Na miejscu można sprawdzić produkt, aby nie kupić "kota w worku". Jeśli sprzedawca obieca inny stan, może anulować transakcję.

Jeśli produkt znajduje się daleko od miasta, warto poprosić o dodatkowe zdjęcia. Zdjęcia te mogą być wykonane pod różnymi kątami i przy naturalnym świetle.

Wielką zaletą używanych pontonów jest to, że można uzyskać produkt lepszej jakości w niższej cenie niż nowe produkty. Jednak w trakcie pływania pontonem można odkryć wiele problemów, które mogą nawet zagrażać życiu lub zdrowiu pasażerów.

Pontony nowe - ich zalety i wady

Nowe pontony są lepsze od używanych pod tym względem, że są w idealnym stanie, nie mają żadnych wad ani defektów. Nawet najmniejsze akcesoria jak ławka czy wiosło, wszystkie pontony są w idealnym stanie.

Każdy nowy produkt jest objęty gwarancją. Natomiast na pontony używane nie można udzielić gwarancji. Istnieje możliwość zwrotu produktu - nawet bez podania przyczyny. Możesz wybrać produkt odpowiadający Twoim potrzebom, a nie tylko ograniczony wybór. Do wyboru jest wiele rozmiarów i długości, a wiele pontonów można rozbudować o akcesoria takie jak silnik zaburtowy (aby go zamontować, wymagany jest adapter.

Nowe pontony to zazwyczaj zestaw składający się z wielu części. Do każdego pontonu zakupionego w naszym internetowym sklepie pontonowym dołączamy wędkę, mocowania wioseł oraz linki.

Ponton w zależności od długości może ważyć nawet do 30 kilogramów. Zakupy elektroniczne mają tę zaletę, że są dostarczane pod wskazany adres. W przypadku pontonów, które były używane na stronach takich jak OLX, często zdarza się, że sprzedający transportują kupującego. Nie dla każdego jest możliwe przewiezienie pontonu własnym pojazdem.

Pontony nowe czy używane?

Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Przewagą używanego pontonu nad tym w regularnej cenie jest atrakcyjna cena i możliwość zakupu markowego modelu, na który nie byłoby nas stać.

Nowy produkt wygrywa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i to, że ponton nie ma widocznych na pierwszy rzut oka wad. Po zakupie można go reklamować lub zwrócić. Obowiązuje również gwarancja.

Autor

Redakcja "Zew Oceanu"

- zewoceanu.pl