Ile kalorii spalają narty wodne?

Wiele osób jeździ na nartach wodnych dla zabawy. Niektórzy robią to dla rywalizacji. Narty wodne można również uprawiać ze względu na korzyści zdrowotne. Narty wodne, jak każdy inny sport, pomagają spalić kalorie.

Narciarstwo wodne stało się bardzo popularnym i ekscytującym sportem na przestrzeni lat. Sport ten jest niezwykle popularny w USA, Kanadzie, Australii i innych krajach.

Sport ten jest lubiany przez wielu ludzi na całym świecie. Jest on zazwyczaj uprawiany przez sportowców i ludzi zamożnych. Narciarstwo wodne jest zazwyczaj zarezerwowane dla tych, którzy mają pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu. W nartach wodnych może uczestniczyć każdy.

Narciarstwo wodne jako aktywność fizyczna

Narty wodne to ekscytujący i porywający sport. Ma jednak inne korzyści. Może być również korzystny dla zdrowia. Ponieważ angażuje prawie wszystkie mięśnie w ciele, sport ten jest świetny do pracy nad całym ciałem. Pomaga również zwiększyć metabolizm organizmu i spalić mnóstwo kalorii.

Regularni uczestnicy często zauważają stopniową poprawę swojego zdrowia fizycznego. Sport stopniowo wzmacnia kości i stawy. Pomaga zwiększyć elastyczność i wspomaga utratę wagi.

Waterski: Niektóre korzyści zdrowotne

Narciarstwo wodne ma wiele korzyści dla zdrowia. Narciarstwo wodne jest nie tylko dobre do spalania kalorii, ale ma również wiele innych korzyści. Narciarstwo wodne ma wiele korzyści:

Szybszy Metabolizm

Narty wodne to bardzo intensywny sport, który pomaga spalić tłuszcz i pobudza metabolizm organizmu. Może spalić od 400 do 600 kalorii na godzinę w zależności od wagi narciarza wodnego.

Na przykład osoba, która ma 180 funtów może spalić około 504 kalorii na godzinę. Im więcej ważysz, tym bardziej narty wodne pomogą Ci spalić kalorie.

Narty wodne mogą również pomóc w spalaniu kalorii długo po wyjściu z wody. Dzieje się tak dlatego, że narty wodne wspomagają budowę beztłuszczowej masy mięśniowej i zwiększają tętno. To z kolei poprawia metabolizm organizmu.

Poprawa wytrzymałości rdzenia

Jazda na nartach wodnych w naturalny sposób poprawia wytrzymałość rdzenia. Narciarze wodni wkładają wiele wysiłku w utrzymanie równowagi i utrzymanie się w górze.

To pomaga zwiększyć siłę rdzenia. Narciarze wodni muszą mieć silny rdzeń, aby utrzymać je w górze przez długi czas.

Doskonałe do treningu oporowego

Jazda na nartach wodnych wymaga od narciarzy postawy wyprostowanej. Mogą kontynuować jazdę na nartach wodnych stawiając opór.

Jest on używany do wzmocnienia rdzenia, mięśni nóg i ramion. Sporty wodne, takie jak narty wodne, są bezpieczniejsze niż wolne ciężary, ponieważ mogą one nadwyrężyć mięśnie.

Silne nogi

Nogi są ujędrniane szybciej, gdy w grę wchodzi narciarstwo wodne. Ponieważ nogi pomagają narciarzom wodnym w wykonywaniu różnych zadań, ich opór jest zwiększony, aby je wzmocnić.

Dobre dla ogólnego stanu zdrowia

Narty wodne, podobnie jak wszystkie inne ćwiczenia, są świetne dla Twojego zdrowia. Możesz wykorzystać ten sport do zmniejszenia lub wyeliminowania wielu zagrożeń dla zdrowia, takich jak otyłość, cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi.

Pomaga również obniżyć ryzyko choroby wieńcowej serca poprzez zwiększenie dobrego cholesterolu i zmniejszenie poziomu trójglicerydów.

Lepsza koordynacja i równowaga

Narty wodne wymagają, aby gracz mógł kontrolować swoją równowagę i nauczyć się koordynacji. Sport ten jest przyjemniejszy, jeśli gracz go praktykuje.

Narty wodne to świetny sposób na poprawę umiejętności utrzymania równowagi. Jest to dobre dla stawów, mięśni i ogólnego stanu zdrowia. Narty wodne mogą być świetnym sposobem na poprawę sprawności funkcjonalnej i zapobieganie upadkom.

Ulga dla stresu

Narty wodne mogą być świetnym środkiem odstresowującym. Kiedy jesteś na wodzie, nie ma żadnej presji. Czujesz się spokojny i zapominasz o stresie i niepokoju. Jazda na nartach wodnych jest często porównywana do medytacji ze względu na jej podnoszące na duchu i relaksujące działanie.

Tonizacja mięśni

Wiele osób uważa, że narty wodne przynoszą korzyści tylko dolnej części ciała. To nieprawda. Narty wodne angażują wszystkie mięśnie ciała. Pomaga to rozwinąć ramiona, biodra i abs niezbędne do osiągnięcia świetnej pozycji. Ramiona są wzmocnione, aby prawidłowo uchwycić linę.

Jak obliczyć kalorie spalane podczas jazdy na nartach wodnych?

Ile kalorii można stracić jeżdżąc na nartach wodnych? Dobrym pomysłem jest wykonanie obliczeń samodzielnie, aby upewnić się, że jesteś w 100% pewien. Narty wodne mogą pomóc osobie, która ma 180 funtów spalić około 411 kalorii na godzinę. Intensywność aktywności i rodzaj aktywności będzie określał spalanie kalorii. Zależy to również od wagi zawodnika.

Dostępny jest kalkulator kalorii, który pozwala obliczyć ile kalorii spalamy podczas jazdy na nartach wodnych. Metabolic Equivalent to the Task (MET) jest powszechnym sposobem obliczania, ile kalorii spala twoje ciało.

Wartość MET dla narciarstwa wodnego wynosi 4,8. Waga osoby w kilogramach jest mnożona, aby uzyskać wartość MET dla narciarstwa wodnego. Wynik jest mnożony przez czas spędzony na nartach wodnych (w minutach) lub 0,0175.

Weźmy na przykład:

 • Narciarze wodni mają masę ciała około 180 funtów.
 • Mogą jeździć na nartach wodnych przez 60 minut.
 • Wartość MET wynosi 4,8 dla nart wodnych.

W ten sposób obliczasz całkowitą ilość kalorii, które spalasz podczas jazdy na nartach wodnych przez 60 minut.

(180/2,20462 x 4,8x0,01075x60 minut = 411

Oznacza to, że 60-minutowa sesja jazdy na nartach wodnych pochłonie 411 kalorii.

Co to jest MET?

MET to skrót od Metabolic Equivalent to Task. Wartość MET to liczba, która służy do obliczania całkowitej wydatkowanej energii. Wartość MET może być wyrażona jako stosunek.

Jest to stosunek między roboczym tempem metabolicznym (lub spoczynkowym tempem metabolicznym) a całkowitą zużytą energią. Jest to ilość zużytej energii w stosunku do czasu spędzonego na nartach wodnych.

MET nie może być stosowany do szacowania energii wydatkowanej w aktywności fizycznej przez osoby ze względu na różnice w płci, wieku i wadze.

Dlatego energia potrzebna do wykonania tej samej czynności, jaką jest jazda na nartach wodnych, różni się u poszczególnych osób. Ta zmienność jest zwykle utrzymywana w pewnym zakresie, aby ułatwić.

FAQs: Ile kalorii spalasz jeżdżąc na nartach wodnych?

 1. Ile kalorii można spalić podczas 30-minutowej sesji jazdy na nartach wodnych?

  30-minutowa sesja jazdy na nartach wodnych może pomóc Ci spalić 206 kalorii. Możesz zwiększyć tę ilość, spędzając więcej czasu w tym sporcie.

 2. Jakie mięśnie są używane do jazdy na nartach wodnych?

  Narty wodne wymagają użycia pewnych mięśni. Najważniejsze obszary dla narciarstwa wodnego to plecy, uda i rdzeń. Ważne jest, aby wszystkie główne grupy mięśni były trenowane podczas jazdy na nartach wodnych, ponieważ ciało funkcjonuje razem.

 3. Czy narty wodne mogą pomóc nam schudnąć?

  Narty wodne to świetny sposób na spalanie kalorii. Narciarze wodni, którzy są średniozaawansowani lub zaawansowani w umiejętnościach, zazwyczaj spalają od 400 do 600 kalorii na godzinę. To wystarczy, aby wyeliminować dodatkowy tłuszcz z ostatniego posiłku. Tempo metabolizmu jest różne dla kobiet i mężczyzn. Ilość kalorii spalanych przez kobiety w ciągu godziny wynosi około 400 To może osiągnąć do 600 kalorii na godzinę dla mężczyzn.

  Czy narty wodne są dobre dla utraty wagi?

 4. Narty wodne to świetne ćwiczenie cardio, które może pomóc rodzinom spalić wiele kalorii. Może to również pomóc w utracie dużej wagi. Na podstawie ich poziomu biegłości i wagi określa się ilość kalorii, które gracz zużywa w każdej godzinie. Według raportu Harvard Medical School, osoba ważąca 185 lbs może spalić około 266 kalorii w ciągu 30 minut.

 5. Ile kalorii można spalić jeżdżąc na nartach wodnych przez 3 godziny?

  Trzy godziny jazdy na nartach wodnych mogą pomóc w utracie wielu kalorii. Ilość spalonych kalorii zależy od tego, jak ciężko pracuje gracz. Możesz spalić między 250-300 kalorii na godzinę, jeśli grasz z niewielkim wysiłkiem. Możesz spalić od 340 do 400 kalorii na godzinę, jeśli grasz z umiarkowanym wysiłkiem. Jeśli podchodzisz do gry z energicznym nastawieniem, masz większe szanse na spalenie między 475-600 kalorii na godzinę.

Autor

Redakcja "Zew Oceanu"

- zewoceanu.pl