Jak przechowywać ponton w magazynie?

Powoli kończy się sezon na pływanie na pontonie, łodzi czy kajaku. Te aktywności są jeszcze możliwe dzięki nielicznym słonecznym i ciepłym wrześniowym dniom. Należy jednak pogodzić się z tym, że nadchodzi jesień, a potem zima. Dziś przyjrzymy się, jak przechowywać ponton w zimie, aby był gotowy do przyszłorocznego wędkowania lub rekreacji.

W jaki sposób przechowywać ponton. Wszystko zależy od materiału, z którego jest wykonany.

W jaki sposób przechowywać ponton. To pytanie w dużej mierze zależy od materiału, z którego jest wykonany. PCV i guma to najpopularniejsze na rynku komponenty do budowy pojazdów pływających. Pontony wykonane z PVC są mniej problematyczne i wymagają mniej czasochłonnej pielęgnacji, co pokazuje nasz sklep z pontonami.

Jak przechowywać ponton z PVC w garażu?

Przed złożeniem pontonu z PVC ważne jest, aby go dokładnie umyć i osuszyć. PVC można czyścić za pomocą gąbki lub szczotki i wody. PVC może zostać uszkodzone przez silne detergenty i środki chemiczne. Ważne jest, aby dbać o środowisko naturalne. Platany, które zostały wyprane silnymi detergentami, a następnie pływają po rzekach lub jeziorach, będą uwalniać te szkodliwe cząsteczki do wody. Należy również wspomnieć, że wędkarze pontonowi nie będą w stanie wyczuć chemicznego zapachu z pontonu.

Niektórzy użytkownicy pontonów z PVC zalecają, aby po sezonie letnim, lub przed kolejnym sezonem, pokryć go cienką warstwą oleju silikonowego. Należy go nałożyć dopiero wtedy, gdy PCV zacznie matowieć pod wpływem wilgoci i promieni słonecznych. Pontonu z PVC nigdy nie wolno pozostawiać mokrego ani zwiniętego. Powinien być suchy i rozwijany, aby uniknąć fałdowania. Odpowiednio przechowywany i chroniony, ponton z PVC będzie służył przez wiele lat. Chociaż może być droższy od gumowego w cenie, będzie trwał przez wiele lat.

Istnieje wiele opinii na temat tego, czy ponton PVC powinien być kiedykolwiek całkowicie opróżniony. Wiele osób uważa, że ponton PCV można łatwo wypompować i nie wpłynie to na jego trwałość czy kształt. Pełnowymiarowy ponton nie jest dostępny dla każdego. Można go jednak opróżnić, aby zmniejszyć jego rozmiar i zmieścić się w małych mieszkaniach w bloku.

Jak przechowywać ponton gumowy.

Co innego pytanie o to, jak przechowywać gumowy dainghy. Dlaczego? Ponieważ jak już wspomnieliśmy, gumowa powierzchnia łatwo się wygina lub skleja.

Do czyszczenia pontonu z brudu i zanieczyszczeń można użyć myjki ciśnieniowej, zarówno gumowej jak i PCV. Myjka ciśnieniowa szybko i skutecznie usunie ze spodu wszelkie błoto czy stare, zaschnięte wodorosty. Usunięcie zabrudzeń zapobiegnie pojawieniu się nieproszonych gości, czyli uniemożliwi dostanie się do środka myszom, które często występują w pomieszczeniach, w których przechowywany jest ponton (takich jak garaż, strych czy piwnica). Dobrym pomysłem po każdym sezonie jest czyszczenie gumowego pontonu talkiem. Świetnie bowiem wyciąga on wilgoć i zapobiega jego uszkodzeniom. Przed złożeniem posypuje się go talkiem.

Wiele osób uważa, że gumowy ponton powinien być pozostawiony z porcją powietrza. Dzięki temu zachowa on swój kształt i nie będzie nadmuchiwany aż do następnego sezonu.

Jak przechowywać ponton w czasie zimy?

Jak przechowywać ponton w czasie zimy? Większość właścicieli tych gumowych lub pływających pojazdów z PCV zgadza się, że czysty ponton powinien być przechowywany w suchym miejscu. Często można spotkać się z instrukcją, jak przechowywać ponton w czasie zimy. Należy go trzymać częściowo napompowanego, aby nie miał nieestetycznych załamań. Gumowe zagięcia mogą być bardzo trudne do usunięcia. Jeśli to możliwe, pozostaw ponton częściowo napompowany. Ponton można przechowywać w garażu lub na strychu, albo w mieszkaniu (np. Na półce szafy magazynowej. Aby zaoszczędzić miejsce w garażu, można użyć uchwytów lub haków do zawieszenia pontonu pod sufitem.

Autor

Redakcja "Zew Oceanu"

- zewoceanu.pl